Bildiri Gönderme Koşulları
  • IX. Abant Anestezi Sempozyumu için bildiri özetleri sadece bu sitede yer alan form aracığı ile kabul edilecektir. E-posta ya da posta yoluyla gönderilen bildiri özetleri KESİNLİKLE kabul edilmeyecektir.

  • Bildiri özeti formunda sizden istenilen tüm alanları düzgün şekilde doldurmalısınız. Özellikle özetinizi gönderdikten sonra, düzenleme yapabilmeniz için gerekli olan şifrelerin tarafınıza ulaşabilmesi için E-POSTA adresinizi doğru girmeye özen gösteriniz.

  • Araştırma bildiri özetleri;  GİRİŞ / AMAÇ, GEREÇ ve YÖNTEM, BULGULAR, TARTIŞMA / SONUÇ düzeninde, olgu sunumu bildiri özetleri ise;  GİRİŞ / AMAÇ, OLGU, TARTIŞMA / SONUÇ düzeninde yazılmalı ve ilgili bölümelere eklenmelidir. Özetiniz 300 kelimeyi geçmemelidir. (tablo, figür, anahtar kelime ve kaynaklar hariç)

  • Yazar adlarını ve kurumlarını bildiri metninin girileceği kutulara KESİNLİKLE yazmayınız.

  • Bildiri özeti göndermek için son tarih 15 Nisan 2022'dir.

  • Bildiri özet formu kullanıcı bazında üyelik gerektirir. Özet yüklemek için üye olmanız gerekmekte olup, gireceğiniz e-posta adresine aktivasyon linki gönderecektir. Bu link bazı e -posta adreslerinde spam algılanmaktadır. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurunuz.

  • Birden fazla bildiri özeti gönderecekseniz, göndereceğiniz bu bildirileri de aynı hesap altından göndermelisiniz.

TÜM YAZARLARIN DİKKATİNE!!!

IX. Abant Anestezi Sempozyumu'nda değerlendirme sonucunda seçilen bildiriler, SÖZLÜ olarak sunulacaktır.

Bildiri özetleri gönderilirken yazarların belirttikleri yarışma istekleri dikkate alınacaktır. Ancak yine de yazarlar yarışmaya girmek istediklerini bildirmeseler bile hakemlerin değerlendirmesi sonucu yüksek puan alan bildiriler yarışmaya davet edilebilirler.

Yarışmada bildirileri sunacakları belirtilen isimlerin Sempozyum sırasında bu görevi yerine getirmeleri beklenmekte olup görev devri uygun görülmemektedir. Bu durum çalışmalardaki isimlerin sıralamalarının yapılmasında göz önüne alınmalıdır.

Sempozyum sırasında kabul edilen bildiri özetlerinin mazeretsiz sunulmaması durumunda bildiride ilk isim olan katılımcının bir sonraki Sempozyum'a göndereceği bildiri özetleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Çalışmanın Sempoyzum'da sunulması ve bildiri özetleri içinde  yer alabilmesi için sunan yazar  kaydının olması gerekmektedir.

Bildiri gönderim süresi sona erdikten sonra çalışmaya isim eklenmesi veya değişiklik yapılmayacaktır.

 

!!!
Hocalarımız  tarafından ön değerlendirmede "Klinik Sözlü Sunu İçin Uygun" diye seçtikleri çalışmalardan 10 tanesi yarışmaya girmeye hak kazanacak ve Pazar günü jüri önünde sunumlarını yapacaklar.

4 oturumda yapılan genel sözlü sunuların birincisi 2023 Abant Anestezi Sempozyumu için konaklama, 2. ve 3. olanlar ise kayıt hakkı kazanmış olacaklar.

Klinik Sözlü Yarışma birincisi 2023 Abant Anestezi Sempozyumu için kayıt+konaklama, 2. ve 3. olanlar ise konaklama hakkı kazanmış olacaklar.